Dlaczego powstał e-book „Wygrać z hejtem”?

Hejt.

Hejtować.

Hejter.

To brzmi tak miękko, tak neutralnie, tak… nijako! Przyzwyczailiśmy się do takich stwierdzeń, haseł, słówek. A przecież powinniśmy mówić: przemoc, agresja, agresja słowna, mowa nienawiści.

Brzmi już zgoła odmiennie, prawda?

Ale tak właśnie jest naprawdę. Hejt to przemoc. Hejt to nienawiść. Hejt to agresja. Nie romantyzujmy go, nie wygładzajmy, nie zmiękczajmy. Nie powiem nic górnolotnego, jakoby ten e-book powstał z potrzeby serca, misji, szerzenia dobra, i tak dalej, i dalej, co często można przeczytać, gdy pojawia się jakiś nowy tytuł. Napisałam go z czysto egoistycznej potrzeby podzielenia się ze światem swoimi wnioskami, refleksjami, historią i TAK, owszem – poniekąd umożliwienia innym skorzystania z moich doświadczeń.

Nie napisałam go jednak o sobie. Owszem, jest tutaj rozdział o mnie, o mojej historii, jako przykład sytuacji, w której hejt po prostu jest obecny w codzienności tak mocno, że staje się jej nieodłącznym elementem. Moją główną misją było uświadomić, poprowadzić, wesprzeć. E-book miał stać się kompleksowym narzędziem do rozpoznawania i zwyciężania hejtu.

 

Pragnę, abyście potrafili rozpoznawać i nazywać hejt.

Pragnę, abyście nauczyli się na hejt reagować.

Pragnę, abyście – to najważniejsze – nie bali się reagować!

 

Ten e-book ma otwierać oczy na hejt. Uświadamiać, że nie musi być tym najgorszym typem hejtera, którego widać i słychać z daleka. Pokazać, że hejt bywa również cichy, wręcz subtelny. Ba! Hejt bywa niemy. Wystarczy kliknąć serduszko przy hejterskim komentarzu. Niby nic nie robimy, prawda? A jednak wspieramy hejt, stajemy się jego częścią. Pomyśl teraz tylko: ile takich polubień czyjegoś komentarza – czasami można zobaczyć? To zakrawa na absurd, czyż nie? Ktoś zostawi hejterski komentarz, a w zaraz po nim dziesiątki, setki osób – klikają przy nim serduszko.

Ten e-book ma wspierać tych, którzy nie do końca wiedzą, jak radzić sobie z hejtem. Bo przecież nie musisz tego wiedzieć! Hejt to przemoc jak każda inna – dlatego potrzebna jest strategia radzenia sobie z nią w sposób, który gwarantuje nam nie tylko skuteczność, ale również komfort psychiczny i nierzadko fizyczny. Ludzie, którzy mierzą się z hejtem – odczuwają permanentny stres, żyjąc w ciągłym napięciu i borykając się z jego nieprzyjemnymi skutkami.

Ten e-book to gotowe narzędzie. Ma dostarczyć Ci wiedzę, zapoznać ze sposobami radzenia sobie z hejtem, przeprowadzić przez proces uświadamiania sobie i odpuszczania. Znajdziesz tutaj nie tylko rzetelną wiedzę, niezbędne informacje i wnioski – umieściłam również w środku kilka pojedynczych kart pracy, które mają pomóc Ci uporządkować wiedzę i refleksje. Chciałabym, aby każdy wyciągnął z niego maksimum wartości.

Ten e-book to również – albo przede wszystkim – wsparcie. Otulający zrozumieniem i empatią, ma przeprowadzić Cię przez trudności wynikające z doświadczania hejtu. Zwalczajmy hejt miłością – chciałoby się rzec. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to aż tak proste, warto jednak pamiętać o równowadze. O tym, że hejt można zwalczać odpuszczaniem, brakiem reakcji, miłością, empatią, wdzięcznością za to, co mamy i czego doświadczamy.

 

Zamiast hejtować – naucz się reagować!

 

-> -> SIĘGNIJ PO SWÓJ EGZEMPLARZ E-BOOKA „WYGRAĆ Z HEJTEM”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *